Mobil oyunlar .çoktan çağımızın vazgeçilmez eğlence kaynakları arasında yerini almış bulunuyor. Bugün sizlerle boş vakitlerinizde eğlenebileceğiniz çok sevdiğimiz oyunlar arasında yerini alan rust benzeri mobil oyunları listeleyeceğiz.

Rust Benzeri Mobil Oyunlar

Rust benzeri mobil oyunlar, genellikle açık dünya ve hayatta kalma oyunları olarak tanımlanır. Bu tür oyunlar kaynak toplama, inşaat yapma, hayatta kalma ve düşmanlarla savaşmayı seven oyuncular için vazgeçilmezdir. Yalnız şunu söylemem de fayda var, rust benzeri mobil oyunları deneyimlerken tamamen rust oyununda aradığınız şeyleri bulamayabilirsiniz. Çünkü rust oyunu yüksek grafik ve performans isteyen bir oyundur. Mobil olarak da bu denli yüksek grafiklerde bir oyun deneyimi yaşayamayabilirsiniz.

Yine de aynı mantık işleyişinde olan rust benzeri mobil oyunları listeledik;

Last Day on Earth: Survival


Adeta kıyamet sonrasında uyandığınız bir oyun hayal edin. Acımasız bir dünyada hayatta kalmak için verdiğiniz mücadeleden doğan bir macera dolu serüven. Bir yandan açlıkla mücadele ederken bir yanda da zombilerin istilasına karşı kendini savunmaya çalışıyorsunuz. Böyle zorlu bir ortamda hayatta kalmanın ne denli önemli olduğunu fark edeceğiniz mükemmel bir oyun sizlerle. Arkadaşlarınla birlikte oynayabileceğin, klanlar kurup ekip olarak mücadele edeceğin bu oyuna başlamak için ne duruyorsun. Hemen karakterini oluştur ve maceraya başla. 2017 yılında çıkış yapan bu oyun yaklaşık 100 milyon indirmeye sahip.

Survival Island: EVO  Raft

Survival Island EVO raft
Survival Island EVO raft

Oyunun ana hikayesinde size verilen bir görev var ve başarısızlık ile sonuçlanmış. Birden gözlerinizi açtığınızda bir adada aç, susuz ve bunun gibi bir çok sorunla karşılaşıyorsunuz. Tehlikeli hayvanların yer aldığı birden fazla ada ve bu adalarda bir çok mağarayı keşfedebilirsiniz. Düzinelerce silah ve hayati kaynak bulabileceğiniz adada tehlikeli hayvanları evcilleştirebilirsiniz.  Eğer hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız bu oyunu bayılacaksınız.

ARK: Survival Evolved

Dinozorlarla dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız bu oyun zaten pc versiyonu var olan ARK:Survival Evolved oyunun mobil versiyonudur. Devasa bir oyun dünyası, yakalamanız ve evcilleştirmeniz için 80’den fazla benzersiz dinozor ve ilkel yaratıkla bir araya gelerek benzersiz bir hayatta kalma deneyimi sunuyor. Bu Jurassic dönemi dünyasında diğer oyuncular ve arkadaşlarınızla buluşun, kabileler oluşturun ve hayatta kalanlardan oluşan koloniler kurmak için birlikte çalışın.

Minecraft

Minecraft, bloklardan oluşan ve bu blokları hayal edebileceğiniz her şeye dönüştürebileceğiniz bir oyundur. Sınırsız kaynaklarla Yaratıcı modda oynayın veya Hayatta Kalma modunda tehlikeyi savuşturmak için araç avlayın. Minecraft’ta sorunsuz platformlar arası oyun ile: Bedrock Edition’da tek başınıza veya arkadaşlarınızla maceraya atılabilir ve madencilik yapılacak bloklarla, keşfedilecek biyomlarla ve arkadaş olunacak (veya savaşılacak) çetelerle dolu sonsuz, rastgele oluşturulmuş bir dünyayı keşfedebilirsiniz. Minecraft’ta seçim sizin – yani istediğiniz gibi oynayın!

Day R Survival

Bu hayatta kalma oyununda, hayatta kalmak için elinizden gelenin daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Yıkıcı bir radyasyon salgının ardından dünya ıssız bir yere dönüşüyor ve bu radyasyonunu etkisiyle mutantlaşmış insalarla ve zombilerle uğraşıp duruyorsunuz.  Oyunu çevrimiçi ve çevrimdışı şekilde oynayabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi şekilde arkadaşlarınızla birlikte bu korkutucu maceraya atılabilirsiniz.

Listelemiş olduğumuz oyunlar tabi ki rust benzeri mobil oyunlardan sadece bazıları. Tamamını listeye ekleyecek olsak sanırım çok uzun sürerdi. Bu sebeple mobil uzman olarak oynayıp, beğendiğimiz oyunları sizlere aktarmaya çalıştık. Listedeki oyunlar mobil cihazınızın donanım özelliklerine göre performansta farklılıklar gösterecektir. Daha iyi bir oyun deneyimi için cihazınızın iyi özelliklere sahip olmasını öneririz.

Türkiye’de en popüler oyun nedir?

Türkiyedeki en popüler oyun nedir, Türkiye’de en çok CS:GO oyunu oynanıyor. Fakat oyun türlerine göre bakıldığında MMORPG olarak Knight Online/Metin2 gibi oyunlar oynanıyor.

Mobilde hangi oyunlar oynanır?

  • Subway Surfers.
  • PUBG Mobile.
  • Brawl Stars.
  • Stumble Guys.
  • Garena Free Fire.
  • Candy Crush Saga.
  • Pokemon GO.
  • Call of Duty: Mobile.

Dünyanın 1 oyunu hangisi?

Listenin zirvesinde 238 milyon satışla Minecraft yer aldı.
5/5 - (2 oy)