iPhone’unuzda bildirimleri kapatmak, dikkatinizi dağıtan ve rahatsız edici olabilecek istenmeyen bildirimler konusunda size kontrol sağlar. Bu makalede, iPhone’unuzda belirli bir uygulamanın veya tüm bildirimlerin nasıl kapatılacağını adım adım anlatacağız.

İphone Telefonda Bildirimleri Kapatma

İphone telefonda bildirimleri kapatma işlemi yaparken belirli bir uygulamanın bildirimlerini kapatmak için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bildirimler’e dokunun.
 3. Kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin.
 4. “Bildirimleri Göster” anahtarını kapalı konumuna getirin.

Tüm bildirimleri kapatmak için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bildirimler’e dokunun.
 3. “Tüm Bildirimler” anahtarını kapalı konumuna getirin.

Özelleştirme seçenekleri

Bildirimleri kapatmak yerine, bunları daha az rahatsız edici hale getirmek için özelleştirme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Örneğin, bir uygulamanın bildirimlerini yalnızca kilitli ekranda göstermeyi veya yalnızca belirli sesleri veya titreşimleri kullanmayı seçebilirsiniz.

Özelleştirme seçeneklerine erişmek için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bildirimler’e dokunun.
 3. Kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin.
 4. Uygulama bildirim ayarlarını özelleştirmek için istediğiniz seçeneklere dokunun.

Sonuç

İphone telefonda bildirimleri kapatma, dikkatinizi dağıtan ve rahatsız edici olabilecek istenmeyen bildirimler konusunda size kontrol sağlar. Bu makaleyi takip ederek, iPhone’unuzda bildirimleri istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz.

iPhone Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

İphone telefonda bildirimleri kapatma işlemlerini öğrendikten sonra iphone bildirim ayarları nasıl yapılır ona da bir değinelim istedik. İphone telefondalar da tamamen bildirimleri kapatabilir veya istediğiniz bir zaman diliminde gelen bildirimleri özet halinde alabilirsiniz. Bunu için yapmanız gereken işlemler;

 1. Ayarlara gidin ve bildirimlere tıklayın.
 2. Bildirim türü menüsünde bir uygulama seçin.
 3. Bildirimlere izin ver kısmında bildirimlerimleri açıp/kapatabilir veya yukarıda bahsettiğim şekilde bildirimleri şu saatte almak istiyorum derseniz o uygulamadan gelen tüm bildirimleri belirlediğiniz saate alırsınız.

iPhone Mesaj Bildirimi Nasıl Kapatılır?

İphone Whatsapp Mesaj Önizleme Kapatma

Whatsapp aktif olarak kullandığımız bir uygulama ve bu kadar sık kullanılan bir uygulamadan sürekli bildirim almak, üstüne üstlük mesajların ekranda öylece ulu orta gözükmesi her zaman iç açıcı olmayabilir. Bu mesajların önizlemesini gizleyip istediğiniz zaman kendini görüntüleyebileceğiniz şekilde ayarlarsanız böylece özel mesajlarınızı birilerinin görmesini engellemiş olursunuz. İphone whatsapp mesaj önizleme kapatma işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. Whatsapp sağ alttaki ayarlar bölümünü açın.
 2. Bildirimleri seçin.
 3. Burada “önizlemeyi göster” seçeneğini pasif hale getirin.

Artık whatsapp’tan gelen mesajlarınızın tamamı görünmeyecek sadece mesajın kimden geldiğini gösterir bir bildirim alacaksınız. Bu şekilde istediğiniz zaman tıklayarak mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

5/5 - (3 oy)